Lækker villa med smagsfuld indretning
Her får du virkelig en lækker villa i 1½ plan. Tæt på naturen og tæt på de forskellige aktiviteter i Tårs by.
Huset, der er opført i gule sten, har nyere paptag med listetækning og super god isolering (2017).
På vestsiden af huset finder du indgangen til stueplan og her mødes du af entre og fordelings gang og herfra kommer du til dejligt lyst Svane køkken fra 2011, hvor elementerne er i lys ask og greb i stål, her er fin plads til det daglige spisebord.
Stort værelse og fint soveværelse med indbygningsskabe og adgang til forældrebadeværelse med buet glas brusehjørne.
Børneværelse og gæstetoilet med sort granitbordplade. Begge badeværelser har gulvvarme. Som kronen på værket en yderst lækker og stor vinkelstue med brændeovn og 2 rums ventilation, så indeklimaet er i top og varmen i huset styres via Danfoss Link system for at opnå optimal udnyttelse.
Fra stuen er der udgang til lækker delvis overdækket terrasse og fra det store vinduesparti i stuen får man et perfekt lysindfald.
Fra entreen er der adgang til dejlig stor underetage med gulvvarme og man kan ligeledes komme ind i underetagen fra indgangen som er i umiddelbar forbindelse med indkørsel og den store garage, der er forsynet med el-port. Det vil sige, at du i regnvejr kan komme tørskoet ind med dine købmandsvarer.
I underetagen finder du også en stor og indbydende baggang med mange skabe og blandt andet indbygget skabsfryser. Fra baggangen er der adgang til fordelingsgang som også fungerer som opholdsrum. Rummet med Pergo gulv og bruger sælger det som TV-stue eller det er super anvendeligt til teenager afdeling. Fra gangen er der også adgang til vaskerum hvor der er hævet plads til vaskemaskine, god bordplads m. vask. Endvidere stort disponibelt rum / værelse - ligeledes med Pergo gulvbelægning.
Huset har fået nye kloakker (separat kloakeret) og nyt vandstik samt nyt fjernvarme stik ind til huset indenfor de sidste år, så den udgift skal man heller ikke have med i budgettet.
Til huset hører dejlig have med havehus i træ - blandt andet til redskaber, havemøbler mv.
Villaen ligger tæt på det grønne område Bålhøj og indenfor gåafstand kan man komme til de nyanlagte Højmarkssøer. Skole, daginstitutioner, gode indkøbemuligheder og et rigt foreningsliv er også noget af det der kendetegner Tårs.
Kun ca. 6 km til motorvej E45 mod Aalborg / Brønderslev så god mulighed for pendleren også.Her får du virkelig en lækker villa i 1½ plan. Tæt på naturen og tæt på de forskellige aktiviteter i Tårs by.
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Pia Thestrup
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse