Dejlig villa på 128 m2, beliggende i udkanten af Tårs
Dejligt velindrettet villa på 128 m² beliggende i Damly kvarteret i udkanten af Tårs by. Der er fra husets sydside og udestue en en skøn udsigt over marker.
Der er 2 indgange til huset - enten via entreen eller via bryggers. I bryggerset er der vask og hævet plads til vaskemaskine og tørretumbler, hvilket giver en god arbejdshøjde.
Fra bryggerset er der direkte adgang til et dejligt lyst køkken alrum med rigtig god spiseplads med udsigt over markerne.
Fra entreen går adgangen direkte ind i husets store stue, hvor der er god plads til spisebord og sofagruppe.
Fra køkkenet kan man også komme til fin fordelings gang. -herfra er der adgang til husets to værelser, til soveværelset og til badeværelset. Badeværelset har et hvidt arrangement med god skabsplads og bruseniche.
Fra stuen er der udgang til en dejlig udestue, hvor man kan nyde den skønne udsigt over haven og markerne udenfor.
Der er fra villaen ikke langt til skole, institutioner, foreningsliv, og et godt stisystem der forbinder dette og der er gode indkøbsmuligheder samt gode busforbindelser til Sæby og Hjørring. Der er fra Tårs også gode muligheder som pendler rundt i det nordjyske.
I Tårs bliver du mødt af et aktivt og rigt foreningsliv og den omkringliggende natur byder på mulighed for mange flotte vandreture.
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Pia Thestrup
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse